2:01 am - Salı Mart 31, 2015

Nargile fiyatları ve hazırlanışı

Pazar, 20 Kasım 2011, 15:22 | Nargile | 0 Comment | Read 1290 Times
by lida

Hepimiz birçok cafe ve filmlerde görürüz nargileyi nerdeyse ismini bilmeyen arkadaşlarımızda olmasına rağmen nargile nedir öncelik olarak ondan bahsetmek istiyorum.Cam şişesine su konulan ve uzun bir demir boru şeklinde kiremitten yapılmış kabına meyveli tütünleri koyarak daha sonra folyoyla kaplanarak üzerine köz yanmış kömür konulan sigaradan daha zararlı olan bir sistemdir.Genel olarak sigara içmeyen kişilerin bile nargile içtiği gözlemlenmektedir. Aşağıdaki resimlerde nargilenin nasıl birşey olduğunu görmeniz mümkündür.

Nargile nasıl hazırlanır öncelik olarak sizlere bundan bahsetmek istiyorum.Öncelik olarak üst kısımda bulunan tütün bölümüne tününü koydukdan sonra toplu bir şekilde tütüm olmucak ve hava alcak şekilde ayarlamak gerekmektedir.Bu nargilenin güzel içimini sağlıyacaktır.En altta bulunan şişeye suyu demir çubuğunun serçe parmağı kadar olan bir kısmı kadar su olması gerekmektedir.Genel olarak uzun hortuma nargilenin tüketildiği hortuma parpuç adı verilmektedir.Bu hortumda nargilene tütününe göre değişiklik yapabilirsiniz. Tütün konusunda da bulunan tütün türleri kavun,elma.damla sakızı,nane ve daha birçok meyve özelü nargile tütününü bulabilirsiniz.

Nargile fiyatları ne kadardır

Nargile fiyatları modeline göre fiyat değişikliği yapmaktadır.Sanırım iyi bir nargileye 120 tl gibi bir ücretle 4 ay tütünü ile birlikte satın alabilirsiniz.

Nargile içilecek ankara da gözde merkanlardan bahsetmek gerekirse.

Ankara karanfil 2 de bulunan cilveli kafede nargile içebilirsiniz.Tavsiye ederim genel olarak  bu cafenin nargileleri güzel diğer cafelerde ki en büyük sorun köz bittikten sonra hemen közün gelmemesidir.Normal olarak nargile tüketim süresi 1 saattir ve nargile oldukça zararlı olmasına rağmen birçok kişide bağımlılık söz konusu olmuştur.

 

Tagged with:

Leave a reply

2014 yılında teras katımı mavi teras kapama sistemleri ile kapattırdım. ilan ver